Dezodorantai sukelia krūties vėžį!

Dezodorantai – krūties vėžio sukėlėjai? Dažnai moterys nustemba išgirdusios tokį šiurpinantį, bet realų faktą. Džiugu, kad šiandien yra galimybė domėtis ir gauti informacijos apie ką būtina kalbėti.

Krūties vėžys – dažniausia moterų onkologinė liga. Vėžio pradžia – mažytė pakitusi ląstelė, kuri dažniausiai dėl nepaaiškinamų  priežasčių ima elgtis ne taip, kaip turėtų. Ląstelėms dalinantis, krūtyje ar pažastyje ima kauptis piktybinės ląstelės, iš kurių pertekliaus susidaro mazgas – navikas. Jis gali augti nesukeldamas jokių nemalonių pojūčių net apie 15 metų.

Faktai apie krūties vėžį:

♦ Mokslininkų teigimu, krūties vėžys 5-10 proc. yra paveldimumas ir net 90 proc. priklauso nuo aplinkos.

♦  Tai pagrindinė 50 – 65 metų amžiaus moterų mirties priežastis.

♦ Daugiau nei 90 proc. krūties vėžiu susirgusių moterų pasveiksta, jei apie ligą sužino laiku. Pagrindinė prevencinė priemonė-nuolatinė patikra.

♦ Tyrimais įrodyta, kad dezodorantai bei antiperspirantai užima svarbią vietą krūties vėžio sukėlėjų sąraše.

 Pasaulio sveikatos organizacijos išgyvenamumo prognozė pagal nustatytą ligos stadiją:

I stadija –  95 proc.

II stadija  – 85 proc.

III stadija –  50 proc.

IV stadija – 18 proc.

Mokslininkai jau ne vienerius metus atlieka įvairius tyrimus, susijusius su dezodorantų naudojimu ir krūties vėžio susirgimu. Atrodo kas čia per sąsajos, bet faktai byloja, jog dezodorantai, kuriuos vartojame kasdien yra vienas iš rizikos faktorių. Kalbu apie dezodorantus, kurie turi aliuminio druskų.

Aliuminis priskiriamas prie labai toksiškų medžiagų. Aliuminio sintetinės druskos užkemša odos poras ir blokuoja prakaito liaukas. Tai gali sukelti uždegimą, limfmazgių tinimą, o reguliariai naudojant gali sutrikti prakaito liaukų veikla. Aliuminis kaupiamas kaulų čiulpuose, kepenyse, inkstuose, kremzlėse ir gali sukelti šių organų sutrikimus. Mokslininkams jau pavyko įrodyti, kad dažnai naudojant dezodorantus su aliuminio druskomis – pažasties srityje padidėja aliuminio koncentracija. Ši medžiaga patekusi į žmogaus organizmą, padeda vystytis vėžiui, gali trikdyti hormonų veiklą ar net pakeisti ląstelių struktūrą. Jis pažeidžia centrinę nervų sistemą, sutrikdo skydliaukės veiklą. Neseniai nustatyta, kad apsinuodijimas aliuminiu yra viena svarbiausių Alzheimerio ligos priežasčių. Mokslininkams ištyrus krūties navikų cheminę sudėtį, paaiškėjo, kad kuo navikas arčiau pažasties, tuo aliuminio koncentracija jame didesnė. Natūraliai žmogaus organizmas aliuminio druskos nekaupia. Todėl daroma prielaida, kad šie metalai patenka į krūtį su higienos ir kosmetikos priemonėmis.

Ką daryti norint išvengti aliuminio druskų?

Nereikia panikuoti, gyvename pasaulyje, kuriame yra visko daug, tereikia išmokti skaityti etiketes ir pasirinkti tą produktą, kuriame nėra aliuminio druskų! Natūralių produktų parduotuvės turi gausų asortimentą priemonių nuo prakaito. Jų sudėtyje esančios natūralios medžiagos efektyviai kovoja su nemaloniu kvapu ir neužkemša odos porų. Šiuo metu labai populiarus ir perkamas yra „Forever Living Products“  dezodorantas su alavijais, kuris užtikrina efektyvią apsaugą nuo nemalonaus prakaito kvapo. Be aliuminio druskų. Tinka alergiškai ir jautriai odai, nes yra be cheminių kvapiųjų medžiagų. Naudojasi itin taupiai. Netepa drabužių. P.S. ši dezodorantą moterys vartoja ir po bikini zonos depiliacijos, nes jis nuramina oda ir neleidžia atsirasti paraudimams.